Festival world music a perkusií tento rok privíta talianske hviezdne zoskupenie.
10.9.2015
 
Ďalší ročník Festivalu World of the Drums ponúkne 9. a 10. októbra rytmickú fiestu pre fanúšikov hudby, tanca a perkusívnych nástrojov. Koncerty, workshopy a tanečné vstupy oživia Dom kultúry Ružinov, ktorý sa už tradične premení na hudobný jarmok plný world music, perkusií a akcií pre celú rodinu.

Po prvýkrát sa na Slovensku predstaví skupina z Južného Talianska, Officina Zoe, pochádzajú zo Salenta. Hudobníci tejto oblasti sa venujú špecifickej ľudovej tradícii, ktorá vzišla z rituálneho tanca pizzica taranta. S touto rytmickou, extatickou hudbou skupina pravidelne vystupuje po celom svete. V roku 2015 vydali svoj aktuálny album Mamma sirena, ktorý sa umiestňuje na najvyšších miestach európskeho world music rebríčka. V Bratislave vystúpi táto špičková kapela po prvýkrát. Slovenské publikum sa počas festivalu môže zúčastniť workshopu tanca tarantela a získať osobnejší kontakt s touto výnimočnou hudbou.
Ďalšími účinkujúcimi bude speváčka Szilvia Bognár z Maďarska so skupinou etNoé, ktorá sa radí medzi popredné interpretky world music a ľudových piesní a v roku 2004 získala cenu Nejlepšia folk music speváčka roka v Maďarsku. Exotickými hosťami bude duo Nariman Hodjaty a Amirkasra Zandian, iránski hudobníci hrajúci fusion iránskej klasickej a súčasnej hudby. Z Poľska pricestuje skupina  ŜANĜO, ktorej hudobníci sa považujú za cestovateľov v hudobnom svete, absorbujúci kultúru viacerých kontinentov. Nástrojové zloženie skupiny sa vyznačuje množstvom perkusívnych nástrojov. Výnimočná multinštrumentalistka a skladateľka  Markéta Mazourová z Čiech komponuje vlastné skladby, hrá africkú hudbu aj súčasné diela známych skladateľov. Zo slovenských skupín si v piatok zahrá momentálne najúspešnejšia slovenská world music skupina BANDA. Ich špeciálnym hosťom bude perkusionista Eddy Portella.
Už tradične nebude počas festivalu chýbať doplnkový program s bubnovaním, drumcircle, tanečné workshopy a exotické občerstvenie. Aj tento rok organizátori pripravujú prekvapenia, súťaže a obľúbený workshop bubnovania pre deti. Festival sa ukončí v sobotu afterpárty v Nu Spirit Clube.

- World of the Drums-
Festival perkusií a world music
9. október 2015, 19:00
10. október 2015, hl. program18:00, workshopy 10:00 a 17:00
DK Ružinov, Bratislava


video
OFFICINA ZOE

Bognár Szilvia

ŜANĜO
BANDA


partneri partneri partneri partneri