Indická tanečná meditácia
7.9.2014
  Marianna

Tanečná meditácia


Vychádza z indického tanca Kučipudi. Hovorí sa, že Kučipudi je tancom, ktorý sa najviac podobá tancu Šivu, ktorý, podľa indickej mytológie, svojim tancom stvoril svet.

Indické tance vznikali v chrámoch, v ktorých sa uctievali božstvá - napríklad: Šri Ganeša, Šri Saraswati, Šri Šiva.

Tanečná meditácia, ktorú ponúkame sa skladá z krátkych,  cca 2 minútových tančekov, ktoré sa tancujú na verše popisujúce kvality jednotlivých božstiev.

Je možné spojiť ju s dychovými cvičeniami, relaxačnými automasážami, strečingom a relaxačnými cvičeniami. Navyše tanečná meditácia používa prvky klasických indických tancov, ktoré prispievajú k správnemu držaniu tela a k precvičeniu mnohých svalových skupín.

Pohyb ako taký je významným činiteľom k udržaniu dobrej kondície každého človeka. Rovnako významne prispieva k posilneniu chrbtových svalov, čím sa môžu odstrániť bolesti chrbtice, prípadne im možno úspešne predchádzať.
Ponúka nielen nahliadnutie do nášho vnútra, ale zároveň spojenie s Univerzálnou tvoriacou silou, ktorá je  všade okolo nás.

Je zaujímavá pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako ponúka dnešný konzumný svet. Okrem duchovnej stránky má tanečná meditácia mnohé benefity, ktoré ozdravujú fyzické telo človeka.

Kutchipudi - ukážka
p
re ďalšie info a záujem o workshop prosím kontaktujte:

marianka333@gmail.com
Kategória: Tanec
partneri partneri partneri partneri