Zverejnili víťazov 13th Independent Music Awards.
4.6.2014
  JV
Porota, v ktorej zasadli okrem iných, hviezdy ako Suzanne Vega, Laurie Anderson, Joshua Redman alebo Meshell Ndegeocello vyhlásila 4. júna 2014 víťazov trinásteho ročníka  13TH ANNUAL INDEPENDENT MUSIC AWARDS (IMA).  O definitívnych výsledkoch rozhodnú až fanúšikovia, ktorí ešte stále môžu ovplyvniť poradie svojimi online hlasmi na stránke IMA do polnoci 18. júla 2014.
Mimoriadne úspešná bola hudobníčka Vienna Teng, ktorá zvíťazila v štyroch kategóriách (Adult Contemporary Album, A Cappella Song, Social Action Song and Pop Song). Okrem iných zaujal aj víťazný projekt  Fanfara Tirana Meets Transglobal Underground s hudobným videom “No Guns To The Wedding” (Žiadne zbrane na svadbu). Spolupráca medzi členmi albánskej vojenskej dychovky (Fanfara Tirana) a britskými tanečnými priekopníkmi (Transglobal Underground) vyhrala aj v kategórii World Beat. Toto zoskupenie s aktuálnym projektom máme možnosť vidieť na Slovensku už v júli na festivale Pohoda.
Slovenskú účasť v tejto renomovanej súťaži sme nezaregistrovali, čo je škoda vzhľadom na to, aký pozitívny impulz pre rozbeh kariéry a odozvu medzi vydavateľstvami a promotérmi môžu dosiahnuť výhercovia súťaže.  Medzi neskutočne veľkým množstvom kvalitnej hudby rôznych žánrov od rocku, popu, folku, metalu až po World Traditional alebo jazz zaujala účasť českej speváčky Milli Janatkovej v niekoľkých kategóriách (Album – Eclectic, Concept. Song – A Cappella, Cover Song) s albumom Proměna- Transformation- Transformação.
Množstvo výborných nezávislých hudobníkov, kapiel a menších nezávislých značiek a vydavateľstiev, ktorí sa do tejto súťaže zapojili svedčí o úspešnej práci programu IMA. Už vyše desať rokov poskytujú výhercom marketingovú podporu a asistenciu v oblasti zabezpečenia vystúpení, promo, distribúcie a predaja. O popularite programu IMA medzi fanúšikmi svedčí aj online hlasovanie, do ktorého sa zapojilo už 25000 fanúšikov v tomto ročníku. 

Pre všetkých slovenských umelcov, dizajnérov, tvorcov hudobných videí a nezávislých vydavateľstiev je možnosť prihlásiť sa do ďalšieho ročníka  súťaže prostredníctvom formulára. Podmienkou je vydanie albumu od 1.júna 2013 do 31.decembra 2014 u nezávislej značky. Podrobné podmienky prihlásenia nájdete na webe .


partneri partneri partneri partneri